Haber

Petrochina Sincan Petrol Sahası Rekor Ham Petrol ve Doğal Gaz Üretimine Ulaştı

URUMQİ, 23 Aralık (Sinhua) — Çin’in en büyük petrol ve gaz üreticisi PetroChina’nın Sincan şubesi, bu yıl şimdiye kadar 17 milyon tondan fazla ham petrol ve doğal gaz üreterek rekor seviyeye ulaştığını söyledi.

Xinjiang Petrol Sahası Şirketi, bu yıl Sincan’ın Junggar Havzasında 722 kuyu açarak 14.09 milyon ton ham petrol ve 3.75 milyar metreküp doğal gaz ürettiklerini söyledi.

Üretim bölümü yöneticisi Dai Yong, “Bu yıl, kanıtlanmış petrol rezervleri 1 milyar tonu aşan bir mega petrol sahası olan Mahu ve ayrıca kıtasal şist petrolü için ulusal bir tanıtım sitesi olan ve Sincan Petrol Sahasındaki yeni atılımları güçlü bir şekilde destekleyen Mahu,” dedi. şirket. Jimsar’da doğal gaz ve petrol çıkarımını ve teknolojik inovasyonu hızlandırdık” dedi.

Sincan Petrol Sahası, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra inşa edilen ilk büyük petrol sahasıdır. Alan, bilimsel araştırma, petrol ve gaz ön arama, rezervuar değerlendirmesi ve ayrıca petrol ve gaz çıkarma, üretim, depolama, nakliye ve satış dahil olmak üzere 18 işletmeyi kapsayan Junggar Havzasının keşfedilmesi ve geliştirilmesine odaklanmaktadır.

Şirket bugüne kadar yaklaşık 430 milyon ton ham petrol ve 99 milyar metreküp doğal gaz üreten 33 petrol ve gaz sahası geliştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu