Haber

Atanan başarılı doktor için seferberlik

Keçiören’in sevilen doktorlarından olan ve İlçe Sağlık Müdürü olarak görev yapan Hakan Nakiboğlu, yaklaşık 10 yıldır çevresinde saygın bir hekim olarak görev yapmaktadır. İnsanlara yaklaşımı ve yardımseverliği ile tanınan Nakiboğlu, yaptığı çalışmalarla kısa sürede ilçe halkının güvenini ve sevgisini kazanmıştır.

Ancak geçtiğimiz günlerde yapılan atamalarda rotasyon gerekçesi ile Elmadağ’a atanması ilçe halkını ve birlikte çalıştığı çalışma arkadaşlarını üzdü. Nakiboğlu’nun atamasının durdurulmasını talep eden ilçe halkından esnafa kadar herkes sosyal medyada seferberlik başlattı.

Keçiören ilçesinde 30 bine yakın aktif yeşil kart kullanıcısını baştan sona taradı ve yaklaşık 15 bin kişinin hak etmediği halde bu kartı kullandığını tespit ederek iptal edilmesini sağladı. Nakiboğlu, kurduğu grupla, madde bağımlısı birçok gencin bu hastalıktan kurtulmasına ve sosyal hayata yeniden kazandırılmasına öncülük etmesiyle tanınıyor.

Pandeminin yoğun olduğu dönemde günün hangi saatinde olursa olsun tüm kalbiyle mücadele eden Nakiboğlu, hatalı olduğu halde koluna serum takılı olmasına rağmen başlattığı gönüllü sosyal yardım hareketi sayesinde debelendi. sayısız yoksul vatandaşa ev eşyası, giyecek, doğalgaz ve gıda yardımı yapılmasına vesile oldu.

Dr. Nakiboğlu’nun meslektaşları ve çevredekiler tarafından başlatılan imza kampanyasına Sağlık Bakanlığı yetkililerinin nasıl yanıt vereceği merakla bekleniyor. Meslektaşları ise Sağlık Bakanlığı’nın bu taleplere sessiz kalmayacağını, böylesine elit bir sahiplenme karşısında Bakanlığın yürekleri yakmayacağını, yürekleri dağlayacağını umduklarını söylüyorlar ki bu da tablo oluşturuyor. gurur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu