Haber

Mersin’de 88 dolandırıcılık zanlısına operasyon

Mersin’de sosyal medyadan ‘kripto para yatırımı’ vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 88 zanlının yakalanması için operasyon düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, günübirlik kiralık ev ve apart otellerin odalarına kurdukları paneller üzerinden “balıkçılık” bağlantıları oluşturarak nitelikli dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen zanlılar hakkında çalışma başlattı. .

Bu kapsamda kendilerini “kripto para borsa yatırım uzmanı” olarak tanıtan zanlıların, ele geçirdikleri sosyal medya hesapları ve internet sitelerinden “en düşük yatırım 5 bin lira” vaadiyle paylaşımda bulundukları ve bankaya giriş yaptıkları belirlendi. bağlantı gönderdikleri birçok kişinin kartları ve hesapları.

Şüphelilerin, kimlik bilgilerini ve GSM limitlerini kurcalayarak kimlik kartları, süreksiz kimlik belgeleri, banka kartları ve IBAN hesapları oluşturdukları, “bilişim sistemleri yoluyla dolandırıcılık” ve “bilişim sistemlerini kullanarak hırsızlık” yaptıkları belirlendi. bu bilgiye

39 vatandaşı dolandırdılar

Mersin, İstanbul, Adana, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Bingöl, Antalya, Konya, Malatya, Bursa ve Van’da yaşayan 39 vatandaşı yaklaşık 720 bin lira dolandırarak haksız menfaat sağladığı iddia edilen 88 zanlının kimlik tespiti… , tanımlandı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında tutuklama kararı çıkarılan zanlıların adreslerine operasyon düzenlendi. Kent merkezinde düzenlenen baskınlarda zanlılardan bazıları gözaltına alındı.

Polisin zanlıları yakalama ve adreslerde arama çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu