Haber

Gazze’deki UNRWA çalışanları “idari itaatsizlik” kararı aldı

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nde, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım (UNRWA) personeli, kararlaştırılan unsurlara uyulmadığı gerekçesiyle “idari itaatsizlik” kararı aldı.

UNRWA Arap İşçiler Sendikası Genel Sekreteri Mohammad Shuwaydah, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistinli mültecilere sağlanan işçi ve hizmetlerle ilgili olarak geçtiğimiz ay üzerinde mutabık kalınan hususların uygulanmamasını ve “idari itaatsizliği” protesto ettiklerini söyledi. başladıkları bir sonraki duyuruya kadar devam edecek.

UNRWA ile şubat ayında yapılan müzakerelerde varılan anlaşmaya göre günlük işçi oranının yüzde 7,5’i geçmemesine karar verildiğini ancak şu anda bu oranın çok üzerinde olduğunu kaydeden Şuveydah, 2 bin boş kadro olduğunu da kaydetti. tüm departmanlarda.

İşçiler daha önce greve gitmişti

UNRWA çalışanları, örgütün işçi sayısını azaltmasına tepki olarak 23 Ocak’ta Gazze ve Batı Şeria’da greve gitti. UNRWA Sözcüsü Adnan Abu Hasne, teşkilatın mali kaynaklarının sınırlı olduğuna dikkat çekerek diyalog çağrısında bulundu.

Sendika, tartışmalı iddialara çözüm bulunması adına diyalog kurma girişimi kapsamında 23 Ocak’ta başlayan grevi 9 Şubat’ta askıya aldığını duyurdu.

1949 yılında BM Genel Kurulu tarafından; Ürdün, Suriye, Lübnan, Batı Şeria ve Gazze’deki Filistinli mültecilere yardım amacıyla kurulan UNRWA, 5,6 milyon Filistinli mülteciye hizmet veriyor.

dodurgaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu