Haber

Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18. G20 Liderler Zirvesi nedeniyle bulunduğu Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de, Zirveye özel konuk olarak katılan Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan toplantıya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Görüşmede Türkiye-Mısır ikili ilişkileri, artan ticaret hacmi, güç alanında yeni işbirlikleri ile bölgesel ve küresel sorunlar da ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılıklı büyükelçi atamalarıyla ilişkilerin yeni bir döneme girildiğine dikkat çekerek, ikili ilişkilerin en kısa sürede hak ettiği seviyeye ulaşacağına inandığını ifade etti.

Mısır yönetiminin Türk yatırımcılara ve şirketlere verdiği desteğin değerli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, LNG, nükleer enerji, kültür ve eğitim alanlarında iş birliğinin canlandırılmasına da önem verdiklerinin altını çizdi.

Toplantıda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Lideri İbrahim Kalın, İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu