Ekonomi

Ağırlıklarından şüphelendi, tarttığında gerçek ortaya çıktı

Sivas’ta bir vatandaş bir marketten aldığı 4 adet ekmeğin ağırlığından şüphelenince aldığı ekmekleri aynı marketin terazisinde tarttı, ekmeklerin gramajın eksik olduğunu gördü.

Sivas’ta kent merkezi Huzur Mahallesinde yaşayan Mahmut Çetinkaya, ekmek almak için bir zincir markete gitti. Ekmek reyonundan 4 adet ekmek alan Çetinkaya, ekmeklerin olması gerekenden hafif olduğunu hissetti. Reyonda, 3.5 liraya satılan ve 225 gram oldukları belirtilen ekmekleri birebir marketin terazisine koyan Çetinkaya, gördüğü gramaj karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı. 4 ekmeğin toplamda 900 gram gelmesi gerekirken 780 gram olduğunu gören Çetinkaya, market çalışanlarına durumu anlattı. Market çalışanlarının kendisini dikkate almadığını söyleyen Çetinkaya, yansısını toplumsal medya aracılıyla gösterip CİMER’e şikayette bulundu.

“Kul hakkına giriyorlar, hakkımı helal etmiyorum”

Çetinkaya, marketin kul hakkına girdiklerini ve hakkını helal etmediğini belirterek, “Ekmekleri dün elime aldığımda olağan gramından hafif olduğunu anladım. Ekmeklerin boyutları da küçüktü. 4 tane ekmek aldığımda etiketinde 225 gram yazıyor fakat baktığımda 225 gram üzere değildi.4 tane ekmek 900 gram gelmesi gerekirken ben tarttığımda 780 gram geldi. Bunun üzerine bende reaksiyonumu göstermek istedim. Daha öncesinde de kasiyer arkadaşları uyardım. Bu kul hakkıdır, insanların haklarına girdiklerini söyledim. Fakat çokta dikkate almadılar. Hesabıma nazaran 120 gram eksik oluyor. Toplumsal medya platformlarında paylaştım. Orda yazan 225 gram ekmeği bize satmadıkları için şikayetçiyim ve hakkımı da helal etmiyorum. Olağanda 225 gram ekmek 3.5 TL ye satılıyor. Burada da gramını düşürdükleri halde tekrar 3.5 TL den satıyorlar. Ekmeğin gramını 225 grama getirmeleri lazım ya da biz vatandaş olarak öbür ekmeklerden kesip hakkımızı almamız lazım” formunda konuştu. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu