Haber

47 İlde Mali Suç Örgütlerine ‘Cephe’ Operasyonu: 237 Kişi Gözaltında

Yüzlerce vatandaşı mağdur eden ve mağdur eden Mali Suç Örgütlerine karşı İl Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatler (KOM) Başkanlığı koordinasyonunda yaklaşık 6 ay boyunca planlı bir çalışma yürütüldü. Devlete milyonlarca lira.

47 İLDE İŞLEM YAPILDI

Yürütülen planlı çalışmalar sonucunda nitelikli dolandırıcılık, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Parada Sahtecilik, İhalede Dolandırıcılık, Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçlarını işlediği tespit edilen 490 adet hedefli ve mali suç, Sınav Usulsüzlükleri (6114 SKM), Tefecilik (Klasik ve Pos Tefecilik) suçları kapsamında bugün sabah saatlerinde 47 ilde Paravan operasyonu düzenlendi.

237 KİŞİ TUTUKLANDI

Operasyon kapsamında 237 kişi yakalanarak gözaltına alınırken, 3 ruhsatsız tabanca, 3 şarjör, 102 fişek, 9 farklı kişi adına düzenlenen engelli sağlık raporu, sahte olduğu iddia edilen çok sayıda altın ve ziynet eşyası, ele geçirilen çeşitli belgelerde de bulundu. –

BAKAN YERLIKAYA’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “47 ilde 490 kişiye yönelik PARAVAN Harekatı gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Mücadele Edildi 237 kişi gözaltına alındı.Operasyon sürüyor…Devletimizin ve milletimizin çıkarları ÖNCELİĞİMİZDİR.Operasyonda görev alan tüm kahramanlarımızı kutluyorum. kabahatler ve suçlularla mücadele kararlılıkla devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu