Haber

Uludağ’ın kaynak suyu İnegöl’deki çeşmeden akacak

BURSA (İGFA) –Bursa’nın İnegöl ilçesinde her Cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen ‘Bereket Sofrası’ halk günleri buluşmasının ikincisi, bu sabah Kemalpaşa Mahallesi’ndeki Yeşil Cami’de gerçekleştirildi.

Vatandaşla birlik ve beraberliği artırmak ve kucaklaşmayı artırmak amacıyla düzenlenen Rahmet Sofrası toplantısında vatandaşlar talep, şikayet ve temennilerini Önder Taban ve ilgili yöneticilere birinci ağızdan iletme fırsatı buldu.

Sabah namazının ardından mahalle sakinleri ve cami cemaati simit, zeytin ve peynirle kahvaltı ederken, mahallenin ve bölgenin sorunları dinlenip ortak analizler üretiliyor.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, meclis üyeleri ve AK Parti yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Rahmet Sofrası etkinliğinde, cami avlusundaki kır kahvesinde cemaatle birlikte kahvaltı ikram edildi, sabah namazından sonra.

ULUDAĞ’IN KAYNAK SUYU ÇEŞMEDEN AKACAK

Kemalpaşa Mahallesi’nin İnegöl’ün en büyük mahallelerinden biri olduğuna işaret eden Lider Taban, altyapı çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Uludağ’ın suyunu vatandaşlarımızın konutlarına ulaştırmak için içme suyu sınırlarını yenilemeye gittiklerini belirten Lider Taban, içme suyu altyapısında yüzde 50’ye ulaştıklarını, Bursa’nın yeni ihaleye çıktığını kaydetti. Kalan yüzde 50’lik kısım için ise Büyükşehir Belediyesi ve kesinleşme aşamasında.

Önder Taban, “İnegöl’ün altyapı çalışmalarında biraz daha zamana ihtiyacı var” diyerek, “Kanalizasyon ve yağmur suyuyla ilgili başka çalışmalar da olacak. Şu anda yağmur kanallarımız yok. Yağmur suları kanalizasyona gidiyor. Kanalizasyonlar arıtmaya gidiyor.” direk onları boşaltmamız lazım ama bunlar zor ve meşakkatli işler en çok şikayet aldığımız bahisler bunlar hocam diyor buralar kazılmış kapatılsın istiyoruz ama oraları asfaltlarsak çökme zamanını beklemeden bu sefer asfaltın kısa bir süre sonra çöktüğünü göreceksiniz.Peki siz ne tür asfalt atıyorsunuz?İşinizi düzgün yapın. O yüzden bu konuda biraz daha sabır istiyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Lider Taban mahalle sakinlerinin sorunlarını dinlerken, bölgenin sorunlarına ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu