Ekonomi

UBS temel G10 para birimi görüşlerini koruyor, ABD dolarının güçlendiğini düşünüyor

UBS, mevcut döviz ortamına ilişkin bir rapor yayınlayarak, temel G10 para birimi görüşlerini korudu ve ABD dolarının güçlenmeye devam edeceğini öngördü. Firma, piyasaların fiyatlandırılmış politika ayrışmasının boyutunu azaltmasına rağmen, görünümlerini değiştirmek için zorlayıcı bir neden olmadığını vurguladı.

Hisse senetleri ve riskli varlıklar, düşük ve düşen yakın vadeli zımni volatilite ile hala iyi performans göstermekte ve devam eden getiri desteği nedeniyle doların zaman içinde kendi başına kalması gerektiğini düşündürmektedir.

Firma, özellikle TÜFE sonrası getiri hareketinin büyük ölçüde geri çekilmesinden sonra, doların ön uç oranlarının altında göründüğünü, DXY’nin ise geçen haftaki satışların %50’sinden daha azını tersine çevirdiğini gözlemledi.

UBS, Federal Rezerv konuşmacılarından gelen son yorumların Nisan ayı enflasyon baskısına dayalı olarak politikada bir değişikliğe işaret etmediğini, bunun da Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) şu anda piyasanın beklediği gibi Eylül ayında faizleri düşürmeyebileceği anlamına gelebileceğini belirtti.

UBS ayrıca, saf USD maruziyetinden çeşitlendirmenin bir yolu olarak taşıma işlemlerinin uygulanabilirliğini tartıştı ve UBS’in “satış bölgesi” olarak gördüğü bölge içinde olmasına rağmen EURUSD çiftini doğrudan kısaltmaktan kaçınmayı önerdi. Firma bunun yerine USDCHF ve AUDCHF gibi İsviçre Frangı (CHF) çaprazlarına odaklanıyor.

UBS, piyasanın İsviçre Ulusal Bankası (SNB) tarafından 2024’ün geri kalanında bekledikleri iki faiz indirimini daha tam olarak fiyatlandırmadığını tahmin ediyor.

Broker, 2012’den bu yana ilk kez %1,00 seviyesine yaklaşan Japon Devlet Tahvili (JGB) getirileri hakkında yorum yaptı. UBS, Japonya Merkez Bankası’nın (BOJ) önemli bir şahin hamle yapacağına dair şüphelerini koruyor, USDJPY hedefini yılsonuna kadar 160,00 seviyesinde tutuyor ve 152,00 seviyesine doğru düşüşleri bir alım fırsatı olarak görüyor.

Son olarak, UBS, Kanada Merkez Bankası’nın (BoC) Haziran ayında olası bir faiz indirimi görüşünü destekleyen Kanada Nisan TÜFE raporunu tartıştı – bu görüş faiz piyasası tarafından tam olarak fiyatlandırılmadı. Firma, 1,38 vanilya çağrı seçeneğini koruyarak USDCAD yükseliş görüşünü sürdürüyor.

UBS, azalan kısa CAD pozisyonu ve düşük zımni oynaklığın, güvercin Kanada görüşlerini FX piyasası aracılığıyla ifade etmenin çekiciliğini artırabileceğini öne sürüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

dikmenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu