Haber

Sultanbeyli’de Narkotik Operasyonu: 58 Esrar Ele Geçirildi

Sultanbeyli’de ekipler, narkotik hataların önlenmesi için geniş çaplı çalışma başlattı. Çalışma sonucunda bir konuta baskın düzenleyen gruplar, konutun bahçesinde bulunan 1-3 metre arası 58 adet jüt ağacı ve fidanı ele geçirdi.

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Sultanbeyli ilçesinde uyuşturucu üretimi ve ticareti yapan şüpheli şahısların tespit edilerek yakalanması ve narkotik suçlarının önlenmesi amacıyla geniş çaplı çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalarda Necip Fazıl Mahallesi’ndeki bir konutta uyuşturucu yetiştirildiği tespit edilerek adreste inceleme yapıldı. Yapılan incelemede adrese çok sayıda farklı kişinin girip çıktığı belirlendi ve 03 Ekim 2023 tarihinde operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyonda konutta şüpheli herhangi bir kişinin bulunmadığı anlaşıldı. Arama çalışmaları sürerken şüpheli araç, grupları fark edince konutun önüne gelerek kaçmaya başladı. Kaçan şahsın kimlik bilgileri Ö.G.’ye açıklandı. kısa bir zaman içinde. Olduğu belirlendi ve şahıs yakalandı. Konutta yapılan aramada, bahçe bölümünde yaklaşık 1-3 metre derinlikte 58 adet jüt ağacı ve fidanı, konut içerisinde toplanan 2 kilo 700 gram narkotik, 1 adet pompalı tüfek ve 1 adet kama ele geçirildi.

Bu konuyla ilgili yakalanan ve 6662 sayılı yasayı ihlal ettiği iddiasıyla kendisine sevk edilen şüpheli hakkında adı geçen makamlarca inceleme kararları uygulandı. 2313 sayılı Uyuşturucu Maddelerin Denetimi ve İlaç veya Uyarıcı Maddelerin Üretimi ve Ticaretindeki Hatalar Hakkında Kanun. – İSTANBUL

haberpulumur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu