Teknoloji

PlayStation 5 Satışlarının Düşeceğini Duyan Sony, PC’ye Oyun Yağdıracak

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bir süredir birinci parti oyunları PC ekosistemine kazandırmakla meşgul. Şirket, The Last of Us Part 1 ve God of War gibi ikonik oyunları şimdiden PC ekosistemine kazandırdı. Yapılan yeni açıklamalar şöyle: devam edecek bu ortaya çıkarıyor. Geleceğin PC oyuncuları daha fazlaPlayStation özel oyunuyla tanışma fırsatı bulacaklar.

Sony patronu Hiroki Totoki yatırımcılarla buluştu soru cevap etkinliği gerçekleştirillen. Oyun bölümünün karlılığıyla ilgili soruları yanıtlayan Totoki, ellerindeki en iyi seçeneğin çoklu platform desteği olduğunu söyledi. Yani PC’ye ne kadar çok PlayStation’a özel oyun gelirse, Sony’nin oyun tarafı da o kadar artıyor daha fazla kar elde edecek.

Sony neden oyunların PlayStation’a özel olması konusunda bu kadar ısrar etti?

Hiroki Totoki ayrıca Sony’nin neden özel oyunlar konusunda bu kadar ısrarcı olduğunu da açıkladı. Sony işvereninden yapılan açıklamaya göre şirket, vurgulamak Böyle bir karar aldı ve birinci parti oyunları yalnızca PlayStation için tasarladı. Ancak PlayStation artık çok tanınıyor ve marka daha fazla kazanmak içinyeni yollar arıyoruz.

Bu apaçık; Sony’nin PlayStation oyunlarını PC’ye getirme planlarının yol haritası, CEO artık görevden ayrılıyor Jim ryan Tarafından belirlendi. Buna göre PlayStation’a özel oyunlar, piyasaya sürüldükten en az 1 yıl sonra PC ekosistemine gelecekti. Geçici CEO Hiroki Totoki’nin bu yol haritasında herhangi bir değişiklik olup olmayacağına dair hiçbir fikri yok. söylemedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu