Haber

MESS yine afet bölgesini yalnız bırakmadı

ANKARA (İGFA) –11 ilde meydana gelen ve büyük kayıplara yol açan depremlerin ardından Türk Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), afet bölgelerinde hayatın bir an önce normale dönmesi için eğitim, istihdam ve sosyal yaşam gibi birçok konuda çalışmalarını sürdürüyor. .

Bu kapsamda MESS, tüm sosyal projelerin yanı sıra afet bölgesindeki öğrencilerin okula dönüşünü desteklemek amacıyla bir projeyi hayata geçirdi.

MESS Eğitim Vakfı (MEV) ve Bakanlık Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında meslek liselerinin metal alanlarında başarılı öğrencilere altın ödül verildi. Bu uygulama önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Milli Eğitim.

İlk etapta sırasıyla Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Hatay, Osmaniye ve Adana’da bu yılın en başarılı meslek lisesi öğrencilerine ödülleri her ilde ayrı düzenlenen törenlerle sahiplerini buldu.

Kahramanmaraş’taki törene Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz katılırken, diğer illerdeki törenler il ve ilçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Son olarak Diyarbakır, Elazığ ve Şanlıurfa’da düzenlenen törenlerde toplam 11 il ve 88 ilçede talaşlı imalat bölümlerinde eğitim gören yüzlerce meslek ve teknik lise öğrencisine ödülleri takdim edildi.

MESS Yönetim Kurulu Lideri Özgür Burak Akkol, yaşamı olumsuz etkileyen büyük felaketin yaralarının birlikte sarılabileceğine inandıklarını belirtti.

Afetin yaralarını sarmak için titizlikle çalışmaya devam ettiklerini belirten Akkol, “Depremin ilk gününden bu yana kısa ve uzun vadede bölgedeki ihtiyaçların karşılanması için gerekli tüm tedbir ve aksiyonları aldık. Şubat ayından bu yana bölge insanlarımız bir günden fazla kayıp yaşamadı.” “Her gün yanınızdayız. Yaraların sarılması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu