Haber

Menfaat Amaçlı Organize Suç Örgütü Üyeleri Adana’da Yakalandı

75 şüphelinin yakalandığı Adana’da daha önce düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, “kârlı organize suç örgütüne” üye oldukları iddia edilen ve cinayete karıştıkları iddia edilen 3 kişi de özel harekat polisleri tarafından yakalandı.

Adana genelinde 7 cinayet işlediler, tartıştıkları 13 kişiyi silahla yaraladılar, alacak-borç bahislerinde sözde mahkeme kurup maddi menfaat elde ettiler, korkutma ve gasp amacıyla birçok işyerine zorla ateş açtılar İşadamları ve işyerleri, uyuşturucu ticareti ve dolandırıcılık ele geçirildi. Operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Müdürlüğü koordinasyonunda, Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından, İçişleri Ali Yerlikaya tarafından gerçekleştirildi. Geçtiğimiz günlerde açıklanan operasyon kapsamında 75 şüpheli tutuklanmıştı.

Adana, Mersin, Bursa, Antalya, Osmaniye ve Mardin’de düzenlenen operasyonlarda 75 kişi tutuklanırken, 3 adet AK-47 Kalaşnikof tabanca, Mp5 otomatik silahlar, Thomson otomatik silahlar, 29 tabanca ve 7 pompalı tüfek ele geçirildi.

12 Ekim’de merkez Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde Kerem K. ve Ayhan Ö. Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından öldürüldüğü belirlendi. Bu tespitin ardından İstihbarat Şube Müdürlüğü ve KOM ekipleri yaptıkları ortak çalışmada, cinayeti işleyen iki şüpheli ve olayın azmettiricisi Enes F.’nin merkez Sarıçam ilçesinde saklandığını belirledi. Özel harekat polisleriyle birlikte konuta şok operasyon düzenleyen gruplar, 3 kişiyi gözaltına aldı. Şahısların gözaltına alındığı anlar saniye saniye kaydedildi. Şahısların emniyetteki işlemleri devam ediyor. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu