Haber

Keşan’da içme suyu kuyusu açılacak

Keşan’da ilçeye içme suyu sağlayan baraj kritik seviyeye düştüğü için ihtiyacı karşılamak üzere 8 adet içme suyu kuyusu açılacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçenin su ihtiyacının karşılanması amacıyla Kumdere’de 8 adet içme suyu kuyusu açılması ve isale hatlarının yapılması için yüklenici firma ile sözleşme imzalandı.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, sözleşme imza töreninde yaptığı konuşmada, Keşan’ın içme suyu ihtiyacının yarısını Kadıköy Barajı’ndan, diğer yarısını da Kumdere’deki mevcut kuyulardan karşıladıklarını belirtti.

Kumdere’de 8 kuyu daha açmak için sözleşme imzaladıklarını belirten Helvacıoğlu, şöyle konuştu:

“Bugün Kumdere’de 8 kuyu daha açmak için sözleşmemizi imzalıyoruz. 7 olan kuyu sayımız 15 olacak. Kadıköy Barajımızın suları bitmeden Kumdere’de yeni kuyular açmayı planlıyoruz. sadece sondaj kuyuları değil, enerji nakil ve 9 km su isale hatları da bizi bekliyor. En geç 4 ay sonra suyumuzu Kumdere’deki yeni kuyulardan almak için çalışmalara başladık.”

Kadıköy Barajı’nda kalan 45 günlük suyun proje tamamlanana kadar tasarruflu kullanılmasına davet eden Helvacıoğlu, şöyle devam etti:

“Bu proje bitene kadar suyu idareli, azar azar kullanalım. Yoksa Keşan’ın suyu bitecek. Muhtemelen bir ay sonra bir gün su vereceğiz, bir gün vermeyeceğiz. Bunu önlemek için kullanalım. su idareli.Diş fırçalarken suyu kapatacağız,halıları yıkamayacağız,bahçeleri sulamayacağız.Yolları ıslatmayacağız.Paranın su bulmadığı bir döneme giriyoruz.İstiyorsak Keşan’ın su bitmek üzere projemiz bitene kadar yardımcı olalım hep birlikte büyük bir sınavdan geçeceğiz 42 milyonluk projeyi hayata geçiriyoruz kumdere’de yer altı suyumuzu kullanacağız kadıköy barajı dolarsa kullanırız önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu