Haber

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Ege Ziraî Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Milletlerarası Ziraî Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü Ortasında İşbirliği Protokolü imzalandı. Ege Ziraî Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü binasında gerçekleşen imza merasimine İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Ege Ziraî Araştırma Enstitüsü Müdür Vekili Dr. Ertuğrul Arda ve Memleketler arası Ziraî Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürü Tuncay Topdemir, İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Vilayet Milii Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz ve Menemen İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Sibel Özer katıldı.

Protokol kapsamında okullarda; öğretim programlarının geliştirilmesi, öğretmenlerin hizmet içi eğitimleri, eğitim ortamlarının uygunlaştırılması, üretimin artırılması, seminer ve projelerin nitelik istikametinden geliştirilmesi ve gibisi çalışmalara katkıda bulunmak amaçlanıyor. Kelam konusu protokol ile; ülkesel ve global tarım ve tabiat meselelerine tahlil üreten, ulusal ve milletlerarası eğitim-yayım ve bilimsel yayın faaliyetleri ile sonuçlarını duyuran ve uygulama kademesinde danışmanlık yapan, bilhassa bitki genetik kaynakları konusunda sorumluluk alanı içerisinde üstün verimli, kaliteli, biotik ve abiotik gerilim şartlarına güçlü çeşitler geliştiren, genetik kaynakların korunması ve kullanımını sağlama mevzuları başta olmak üzere tarım alanında iştirak ve işbirliğine dayanan projelerde işbirliği yapılabilmesi hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu