Teknoloji

iPhone Kullanıcıları Twitter’ı Eleştiriyor, Adını “X” Olarak Değiştiriyor

Bir süredir markalaşma sürecinde olan eski adı Twitter olan X, App Store ve Google Play Store üzerinden taşınabilir cihazlara da geçiş yaptı. Ancak bu durum özellikle App Store tarafında kullanıcıları pek memnun edecek gibi görünmüyor. İçin Uygulama mağazası ‘de adı, logosu ve açıklaması değişen X, iPhone kullanıcılarının tepkisine neden oldu. Pazar analizi şirketi Sensor Tower’ın verdiği bilgiler, kullanıcıların mavi kuştan kurtulmasına yardımcı oluyor. vazgeçemezlerbu ortaya çıkarıyor.

Sensor Tower tarafından yapılan analizlere göre Twitter’ın X’e dönüştüğü 24 Temmuz’dan bu yana App Store, ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale geldi. yüzde 78 , uygulama incelemesine 1 puan verdi. Sadece bu değil. Yapılan incelemeler, X hakkında yapılan yorumlar da genel olarak olumsuz bunu ortaya koyuyor. bazı kullanıcılar kuşu geri getir” şeklinde bir yorum yazarken İyi bir uygulama kötüye gitmeye başladı” diyor.

Uygulamanın popülaritesi artmaya başladı!

*Yeni marka adı X olarak değiştirilen Twitter uygulamasında yakın zamanda yapılan yorumlar.

Sensor Tower ayrıca X için indirmeleri de analiz etti. Çalışma sonucunda markalaşma platformunun artan ilgi göründü. Öyle ki X indirmeleri dünya genelinde haftada yaklaşık yüzde 20 artmaya başladı. Buna paralel olarak, aktif kullanıcı sayısı haftalık bazda yüzde 3-4 aralığında artmaya başladı. Yani kullanıcılar, olumsuz yorumlara rağmen X’teki değişiklikleri görmek için uygulamaya daha fazla girmeye başladı.

Yapılan araştırmalar indirme sayısı ve aktif kullanıcı sayısının arttığını gösterse de kullanıcı ilgi kaybı bu ortaya çıkarıyor. Sensor Tower verilerine göre, kullanıcıların X üzerinde geçirdikleri süre haftalık bazda. yüzde 7 düşüş gösterdi. Ancak gün içerisinde X kullanan kullanıcıların oranında da düşüş söz konusu. Kullanıcıların gün içinde X’e yeniden girişi yüzde 6 azaldı. Ancak tüm bunlar şaşırtıcı değil. Dünyanın en büyük mikroblog platformunun markalaşma süreci acı verici olurduHerkes az çok tahmin yürütüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu