Haber

İlyas Salman’ın Yılmaz Güney’den Olay Yaratacak Paylaşımı: ‘Dürüst Olalım, Sağcılardan Farklı Olalım’

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah ile Yılmaz Güney ailesi arasında çıkan tartışmaya büyük usta İlyas Salman da katıldı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan İlyas Salman, “Dürüst olalım, Yılmaz Güney’in şiddet içeren eylemleri savunulamaz. Siyasi görüşlerimiz anlayışımızdan gölgelenmemelidir. Bunu yapan sağcılardan farklı olalım” diyerek tepkilere yol açtı. Haluk Kırcı’ya hamdolsun.”

Yılmaz Güney’in vefatının 39. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından paylaşım yapan yazar Murathan Mungan, “İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra, aynı zamanda ülkemizin en iyi yürüyen adamıydı. sinema… “Hiç kimse boynunu hafifçe yana eğip üzüntüyle bize bakarken kalbimizin en ücra köşesine bile dokunamamıştır…” yazısı büyük bir tartışma başlattı.

Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney hakkında, “Sinemamızın en iyi kadın dövücüsü, silahları etkili kullanan, şiddet türleri açısından zengin adamdır.” Bunun üzerine Güney ailesi ünlü oyuncuya dava açacaklarını açıklayınca tartışma daha da alevlendi.

Güney ailesinin açıklamalarının ardından Farah Zeynep Abdullah kısa sürede yanıt verdi.

Ünlü oyuncu paylaşımında şunları yazdı: “Tamam, hakime ateş etmek yok.”

Tartışmaya son vermek için Büyük Usta İlyas Salman da katıldı. İlyas Salman, paylaşımında, “Dürüst olalım, Yılmaz Güney’in şiddet içeren eylemleri savunulamaz. Siyasi görüşlerimiz anlayışımızı bulandırmamalı. Haluk Kırcı’yı öven sağcılardan farklı olalım.”

İşte o yazı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu