Haber

Hulusi Akar’dan Aytun Çıray’a ‘Nah’ Çıkışı!

TBMM’de Ulusal Savunma Bakanlığı bütçe görüşmelerinde, Hulusi Akar ile Aytun Çıray ortasında gerginlik yaşandı.

Çıray’ın sorusunu ‘şov yapmak’ olarak nitelendiren Akar, ‘Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın bu türlü oy. Bozulmuşsun’ ifadelerini kullandı..

Milli Savunma Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşma yapan İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Türk askerinin başına çuval geçiren ABD Kara Kuvvetleri Kumandanı Raymond Odierno’dan liyakat madalyası almasını gündeme getirdi.  

Çıray’ın “O ödülü niye aldınız?” diye sorusu üzerine sinirlenen Hulusi Akar, “Bir tek ben mi aldım, almayan yok” diye savunma yaptı.

“Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun”

Akar, Çıray’ın “Bu ödülü reddetseydiniz sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızın önünü keserler miydi?” kelamlarına Akar sonlandı, masaya vurarak “Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun” dedi.

‘Atanmış bürokrat’

Görüntüleri toplumsal medya hesabından paylaşan Çıray, ‘Bana Mecliste, ‘Nah alırsın!’ diyen bu atanmış bürokratın seviyesi..Bitmiş, tükenmiş hükümetin sefaletini gösteriyor.’ sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu