Teknoloji

HTC U23 Pro 5G Çıkış Tarihi Açıklandı

Yıllardır sessizliğini koruyan ve bu süreçte sanal gerçeklik gibi farklı alanlara da yatırım yapan, HTC, geçen hafta canlı platformunda çalışacak bir cihaz duyurdu. Söz konusu cihazın bir akıllı telefon olması da firmanın dönüşünü bekleyen kullanıcıları oldukça sevindirdi.

Daha önce hem orta sınıf hem de amiral gemisi modellerde kullanılan “U” adı, 2018 yılında tanıtıldı. U12+ve 2020’de orta sınıf U20 5G onun cihazları ile. Mevcut modelin bir amiral gemisinden çok orta sınıfa hitap etmesi bekleniyor.

Tam adı HTC U23 Pro 5G olan cihaz, 18 Mayıs tarihinde tanıtılacak.

Hala cihazın donanım özellikleriyle ilgili söylentilere bağlı kalmak zorunda olsak da, HTC’lerResmi hesabından yaptığı duyuru ve bu duyuruda “u” harfine yaptığı vurgu, cihazın bu seriden olup olmadığı konusundaki şüphelerimizi gideriyor.

donanımdaki cihaz Aslanağzı 7 Nesil 1Yonga setinden güç alacak, 120Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekrana sahip olacak ve son olarak en azından 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanının geleceği olarak kabul edilmektedir. Tasarım kısmında sevindirici bir diğer detay ise 3.5mm jak girişinin telefonun üst kısmında yer alacak olması.

Viverse platformu üzerine kurulu olacak olması ise elbette telefonun sanal gerçeklik alanında. birkaç yeteneğe sahip olacağı anlamına gelir. Ancak şu an haklarında net bir bilgi yok. Cihaz tanıtıldığında bunları sizlerle paylaşıyor olacağız. U23 Pro 5G ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu