Teknoloji

‘Eski Twitter Uygulaması ve Logosu’ Bulunan iPhone’lar İnternette Binlerce Dolara Satılıyor

Twitter, 22 Temmuz prestijiyle Elon Musk’ın hayalindeki üstün uygulama “X” e başladı. Bu değişiklikle birlikte önce Twitter’ın kuşu olan logosu X olarak değiştirildi, ardından Android ve iOS uygulamaları yavaş yavaş yeni isim ve logoyu taşımaya başladı.

Twitter’ın aniden X’e dönüşmesi şimdiden büyük tartışmalara yol açarken, bazı kişiler bunu ticari bir fırsata dönüştürmeye başladı. ABD’deki iPhone sahipleri, iPhone’larını uygulamanın X olmayan sürümüyle iade edebilir. binlerce dolardansatışa çıkarın.

İşte eBay’de satışa sunulan “orijinal Twitter iPhone” listeleri:

ABD’nin en bilinen ikinci el alım satım platformlarından biri olan eBay’de açılan reklamlarda X’in “Twitter” olarak kaldığı iPhone’lar, 7000$’a varan fiyatlar satışa çıkarılana kadar. Bazı ilanlar doğrudan satın alma yerine açık artırma sistemiyle açıldı.

Elbette bu telefonu satın alıp orijinal Twitter’ı elinde tutmak isteyenler, uygulamanın otomatik güncellemesini kapatmak zorunda kalacak. En radikal çözüm ise cihazları internete bağlamamak olacaktır. Orijinal Twitter iPhone’ları, bir nevi koleksiyon içindönüşecek.

Tabii telefonu rastgele bir kişinin satın alıp almayacağı şu an için bilinmiyor. ABD’deki koleksiyonerlerin çılgın çılgın işleri sevdiğini düşünürsek en az bir cihazın satılmasını bekleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu