Haber

Dünya son dakikayı duyurdu! Kim Jong-un’un tezi doğrulandı

Kuzey Kore’nin resmi Kore Merkezi Haber Ajansı’na (KCNA) göre, Kim “yakında” Rusya’yı ziyaret edecek.

Yer ve zaman ayrıntılarının paylaşılmadığı ziyarette Kim, Putin’le görüşecek.

TREN YOLDA

Öte yandan Yonha’nın üst düzey bir Güney Kore hükümet yetkilisine dayandırdığı habere göre, Kim Jong-un’u taşıyan tren yola çıktı.

Resmi, “İstihbarat yetkililerinin, Kim Jong-un’u taşıyan trenin Vladivostok’a doğru gittiğini tespit ettiğini biliyorum.”söz konusu.

Başka bir üst düzey yetkili, “Kim Jong-un Pyongyang’dan uzaklaşıyor gibi görünüyor” dedi. İfadesini kullandı.

Özel zırhlı trenle yolculuğunun yaklaşık 20 saat sürmesi beklenen Kim’in, Vladivostok’ta düzenlenen Doğu Ekonomik Forumu’na katılacağı tahmin ediliyor.

– Kim’in babası da sürekli trenle seyahat ediyordu

Kim’den önce Kuzey Kore’nin lideri olan babası Kim Jong-il, uçak fobisi nedeniyle 17 yıllık görev süresi boyunca hep trenle seyahat etmişti.

Trenle Çin ve Rusya’ya giden Baba Kim, 2011 yılında tren yolculuğu sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

The New York Times’ın ABD’li yetkililere dayandırdığı haberine göre, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim, bu ay Rusya’yı ziyaret edecek ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna’daki savaşta Moskova’ya daha fazla silah sağlama olasılıklarını ve farklı ülkelerde askeri işbirliğini görüşecek. alanlar. “Başa çıkılacak bir görünüm” olacağı öne sürüldü.

KREM ONAYLANDI

Kremlin’den yapılan açıklamada, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un önümüzdeki günlerde Rusya’ya resmi bir ziyarette bulunacağı belirtildi.

Kremlin’den yapılan açıklamada, “Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Kim Jong-un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in daveti üzerine önümüzdeki günlerde Rusya’ya resmi bir ziyarette bulunacak.”söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu