Ekonomi

Clearside Biomedical yeni Baş Tıbbi Sorumluyu atadı

ALPHARETTA, Ga. – Gözün arka kısmına tedavi sağlama konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Clearside Biomedical, Inc. (NASDAQ:CLSD), geçtiğimiz Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere Victor Chong, M.D., MBA’yi yeni Baş Tıbbi Sorumlusu olarak atadı. Yönetim kurulu sertifikalı bir retina uzmanı olan Dr. Chong, biyofarmasötik firmasına oftalmik ilaç geliştirme alanında yirmi yılı aşkın deneyim kazandırıyor.

Clearside Başkanı ve CEO’su George Lasezkay, Dr. Chong’un yaşa bağlı makula dejenerasyonu (AMD) tedavileri ranibizumab ve aflibercept için klinik çalışmalara katılımı da dahil olmak üzere ilaç adaylarını ilerletme konusundaki kapsamlı geçmişini vurgulayarak yeteneklerine olan güvenini dile getirdi.

Dr. Chong Clearside’a, oftalmik ilaçlar için stratejik kararları denetleyen Retina DAS Küresel Başkanı Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı Johnson & Johnson’dan katıldı. Bundan önce Boehringer Ingelheim’da benzer bir görevde bulunmuş ve çeşitli retina koşullarında 11 molekülün klinik gelişimine katkıda bulunmuştur.

Yeni CMO’nun atanması, şirket yaş tip YBMD tedavisine yönelik lider ürün adayı CLS-AX için Faz 2b klinik çalışma verilerini analiz etmeye hazırlanırken Clearside için çok önemli bir zamanda gerçekleşti. Dr. Chong’un rolü, Faz 3 programı için planlama da dahil olmak üzere ürün geliştirme faaliyetlerine rehberlik etmede çok önemli olacak.

Dr. Chong’un deneyimi, Oxford Göz Hastanesi’nde Bölüm Başkanı ve Danışman Oftalmik Cerrah olarak görev yapmasına ve Oxford Üniversitesi’nde Oftalmik Eğitim Eş Direktörü olarak akademik katkılarına kadar uzanmaktadır. Araştırmaları özellikle sistemik kompleman aktivasyonunu AMD ile ilişkilendirmiş ve 150’den fazla hakemli makale yayınlamıştır.

Clearside’ın suprakoroidal boşluk (SCS) yoluyla yenilikçi yaklaşımı, tedavileri doğrudan gözün etkilenen bölgelerine ulaştırmak için patentli SCS Microinjector®’dan yararlanmaktadır. Şirket, XIPERE®’in suprakoroidal kullanım için onaylanmasıyla başarıya ulaşmıştır ve SCS enjeksiyon platformunu geliştirmek için ortaklıklar keşfetmeye devam etmektedir.

Bu duyuru Clearside Biomedical, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu