Haber

Büyükşehir Belediyesi’nden iş yerlerine ‘fiyat listesi’ denetimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, sorumluluk bölgelerindeki restoran, restoran, kafe ve pastanelerin giriş kapılarına ve masalara fiyat listesi koyma zorunluluğuna ilişkin denetimler gerçekleştirdi.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre işletmeler, hizmetin niteliğine ve tüketiciye sunulma şekline göre fiyat listesini iş yerlerine asmak zorunda kaldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ‘Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanı içindeki işletmelerde denetimler gerçekleştirdi.

FİYAT LİSTESİ GÖRÜNTÜLENECEK

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, restoran, restoran, pastane gibi işletmelerin giriş kapılarında ve masalarında fiyat listesinin görünüp görünmediğini inceledi. Müşterilerin kimseyle iletişime geçmeden fiyatları görebilmesi esasına dayanan uygulamaya uymayan veya uymadığı tespit edilen işletmeler uyarıldı. Gruplar ayrıca masada asılı veya bırakılan liste fiyatlarının kasa fiyatıyla eşleşip eşleşmediğini de kontrol etti.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Kontrol Şube Müdürlüğü Emniyet Müdürü Volkan Sönmez, “1 Ocak 2024 tarihinden itibaren Ticaret Bakanlığı restoran, restoran, kafe ve pastanelerin fiyat listelerinin giriş kapılarına ve masalara asılmasını zorunlu hale getirdi. Bu kapsamda sorumluluk alanlarımızda kontrollerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız esnafımızın fiyat listesini görebilmekle birlikte kapı girişlerinde ve masaların üzerinde fiyat etiketi bulundurmaları gerekmektedir. Esnaflarımızdan bunların acilen tamamlanmasını talep ettik. “Fiyatlar vatandaşlarımızın görebileceği, okuyabileceği şekilde ortaya çıkmalı” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu