Haber

Bursalı esnaftan BTÜ ile akademik protokol

BURSA (İGFA) – BTÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar ile BESOB Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Bilgit arasında imzalanan işbirliği protokolü; BTÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (BTUSEM) BESOB Akademi bünyesinde gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerine desteğini içermektedir.

BTÜ Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza töreninde; BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Beyhan Bayhan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, BTUSEM Başkanı Doç. Haydar Özkan, BESOB Başkan Yardımcısı Fahrettin Tüccaroğlu ve BESOB Genel Sekreteri Rafiz Vatansever de hazır bulundu.

İmzalanan protokol ile BTÜ’nün akademik birikiminin Bursa’daki esnaf teşkilatı ile paylaşılacağını belirten Rektör Prof. Dr. Naci Çağlar, iş birliği protokolünün Bursa, BESOB ve BTÜ’ye hayırlı olmasını diledi.

Rektör Çağlar, “Üniversite ne kadar sahada olursa o kadar güçlüdür. İmzalanan protokol, üniversitenin toplulukla iletişim kurmasının bir yoludur. Kişi ve kurumlara ömür boyu eğitim, araştırma ve danışmanlık desteği veren, alanında lider bir merkez olmak, kamu-özel sektör, sanayi, yerel yönetim, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları.”

Törende konuşan BESOB’un esnafımızın çağın gereklerine uygun gelişmesi için her türlü desteği verdiğini belirten BESOB Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Bilgit, “Esnaf teşkilatımızın ve esnaf teşkilatımızın sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz. çağın getirdikleriyle bütünleştirmek. Bugün Bursa Teknik Üniversitesi’nin bilgi birikiminden faydalanmak için bir protokole imza atıyoruz. Bu protokol kapsamında BESOB bünyesinde kurulan BESOB Akademi’de verilecek eğitimlere akademik altyapı sağlanacak. Bize bu altyapıyı sağladığınız için teşekkür ederiz. Esnaf teşkilatını hep birlikte geleceğe taşımaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

derinkuyuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu