Ekonomi

Brisa, depremden etkilenen bayilerinin iş sürekliliği için sahada.

Lastik branşının mobilite lideri Brisa, depremden etkilenen illerdeki mağazaları hasar gören bayilerinin işlerinde süreklilik sağlamak ve bölgede seyahat eden araçlara hizmet vermek amacıyla konteyner mağazaları üretti.

Başta Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’ya ulaşan konteyner mağazaları, LassaBox tabelası ile hem binek hem de ticari araçlara hizmet veriyor.

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation’ın iştiraki Brisa, 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından bölgeye takviye çalışmalarını sürdürüyor. Brisa, deprem bölgesindeki illerde bulunan ve depoları hasar gören, çalışamaz hale gelen bayilerinin iş sürekliliğini sağlamak amacıyla bu kez konteyner depoları üretti.

Brisa’nın ilk olarak Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’ya gönderdiği konteyner depoları bölgede sefer yapan araçlara hizmet vermek ve ihtiyacı karşılamak üzere faaliyetlerine başladı. Ayrıca depolama ihtiyacı için de harekete geçen Brisa, bölgede çelik konstrüksiyon çadırlar kurarak bayilerinin depolama sorununa çözüm sunuyor. Brisa, depremden etkilenen bölgelerde de ticari araçlara yerinde hizmet veren Mobilfix kamyon bakım servisi ile hizmetlerini sürdürüyor.

Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Cihan Güzel Afet bölgesindeki ihtiyaçları karşılamak için ilk günden itibaren sorumluluk aldıklarının altını çizerek şunları ekledi; “Bölgede depremin etkisi devam ederken, bölgeye iş ve hizmet sürekliliğini sağlamanın katkısının bilinciyle harekete geçtik. Bayilerimizin ihtiyaçlarını öngörerek Lassabox adını verdiğimiz 20’den fazla konteyner mağazamızın üretim ve sevkiyatına başladık ve Mobilfix aracımızla sarsma bölgesine özel oluşturduğumuz güzergahta hizmet vermeye başladık. Sırasıyla Gaziantep Nurdağı, Hatay İskenderun ve Adıyaman Merkez’de gerçekleşen Mobilfix kamyon bakım servisimiz, önümüzdeki günlerde Mersin Limanı’na geçerek servis yolculuğuna devam edecek. Bu günleri birlik ve beraberlik içinde atlatacağımıza inanıyoruz” dedi.

Brisa’nın Mobilfix kamyon bakım hizmeti; ağır vasıtalara lastik değişimi, bakım ve onarım hizmetlerini kendi garajında ​​sunmaktadır. Lastik hizmetlerinin yanı sıra ön düzenleme, direksiyon merkezleme ve indüksiyon gibi mekanik hizmetlere de temel oluşturmaktadır. Bugüne kadar deprem bölgesinde 70’den fazla ağır vasıtaya 390’dan fazla servis hizmeti veren Mobilfix kamyon bakım servisi, bu yıl toplamda 370’den fazla ağır vasıtaya 1.890’dan fazla servis hizmeti verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

basciftlikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu