Ekonomi

Bitcoin opsiyon piyasasının lideri Deribit, spot kripto ticaretine başlıyor

Investing.com – İşlem hacimleri açısından dünyanın en büyük kripto opsiyon borsası Deribit, spot kripto ticaretine başlama kararı aldı.

Deribit yetkilileri yaptıkları açıklamada spot kripto ticaretinin 24 Nisan’da kurulsuz olarak başlayacağını duyurdu. İşlem hacmi yüksek bir kripto borsası olan Deribit, spot işlemlerde işlem hacmini artırmak için sürücü komitesi kampanyasıyla piyasaya giriyor.

Deribit’inAlım Satım Başkanı Luuk Strijers, The Block’a aylardır platformda spot alım satıma başlamak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını, hazırlıkların tamamlandığını ve borsanın artık hem türev hem de spot işlemleri içeren bir platform haline geldiğini söyledi.

Deribit’in açıklaması USD Coin BTC, ETH/USDC ve ETH/BTC 3 spot işlem çifti ile işlem görmeye başlayacağı bildirildi. Luuk Strijers, spot kripto para ticaretinin yakında yaygınlaşacağını bildirirken, sıfır komite kampanyasının uzun süre devam etmeyeceğini belirtti.

Deribit, Binance’e rakip olmaya hazırlanıyor

The Block verilerine göre Deribit şu anda bitcoinVe Ethereum Opsiyon ticaretinde %90’ın üzerinde açık statü ile kripto opsiyon piyasasında en büyük hisseye sahiptir. Deribit, son spot ticaret atılımıyla bireysel müşterileri hedef aldı. Kripto borsasının Dubai’de faaliyet göstermek için lisans başvurusunda bulunduğu ve lisansın alınması halinde merkezini Panama’dan Dubai’ye taşımayı planladığı da belirtiliyor.

Ayrıca Deribit’in spot işlemleri, türev işlemlerde olduğu gibi ABD başta olmak üzere kısıtlama getiren bazı ülkelerde kullanılmayacak. Bundan sonraki süreçte borsanın opsiyon süreçlerindeki başarısını spot süreçlere yansıtacağız. Binance’e Rakip olup olmayacağı merakla bekleniyor. Her iki durumda da bu gelişme kripto para piyasasındaki işlem hacimlerini artıran bir etki olarak değerlendirildiği için memnuniyetle karşılanıyor.

Author: Günay Caymaz

silivri-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu