Ekonomi

Bitcoin 10 ay sonra 30.000 dolara geri döndü

Investing.com – bitcoinDün yüzde 5’lik sıçramanın ardından 29.600 dolardan günü kapanışını gördükten sonra, günün ilk saatlerinde devam eden alımlarla 30.430 dolara kadar yükseldi.

Böylece en büyük kripto para birimi, Haziran 2022’deki rollover’dan bu yana ilk kez 30.000 $ seviyesine yükseldi. Asya Süreci saatlerinde 30.000$’ı aşan Bitcoin, devam eden süreçlerde dalgalanmaya başladı ve bu seviyeden kısmi satışlarla 29.900$ bandına doğru gerçekten hafif bir düzeltme gördü.

ABD düzenleyicilerinin kripto şubesi üzerindeki çok fazla baskısına rağmen, Bitcoin son 3 hafta içinde dirençli kalarak yatay bölgede sağlam kalmayı başardı. Akabinde haftaya olumlu başlayan kripto para, hacimle birlikte 28.000 dolarlık sert direncini kırdıktan sonra uzun zamandır beklenen 30.000 dolar seviyesini geçmeyi başardı.

Bitcoin’de kritik seviyeye geçiş bu hafta açıklanacak ABD TÜFEveri ve FOMC tutanakları önce geldi Bu durum ABD’deki bazı yorumcular tarafından dile getirilmiştir. Besledi beklentilerin artması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu beklenti, geçen ay yaşanan bankacılık krizinin ardından Fed tarafından doğrulandı. faizArtışın devamının krizi körükleyeceği görüşü destekleniyor.

Bitcoin, son zamanlarda 30.000 $’a sıçramasının ardından Nisan kazançlarını %5’e çıkardı. En büyük kripto para yıl başından bu yana %83 artışla devam ediyor.

Kripto para piyasası görünümü olumlu kalırken, en büyük altcoin EthereumGünün ilk saatlerinde hafta sonu 1.850 dolarda tutunma noktası bulmasının ardından başlayan alımlarda, geçtiğimiz haftanın zirve fiyatı 1.930 dolar bandına kadar yükseliyor.

Ethereum, toplam arzının değerli bir bölümünü oluşturan kilitli varlıkların kilidini açacaktır. şekilgüncellemeye saatler kala olumlu görünümünü koruyor.

Toplam kripto para piyasa değeri, son talep artışının ardından 1,23 trilyon dolara yükseldi. Piyasada son 24 saatteki ortalama işlem hacmi 46 milyar seviyesinde.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu