Ekonomi

Bath & Body Works Hisseleri Zayıf Tahminlerle Düştü

COLUMBUS – Bath & Body Works, Inc. (NYSE: BBWI) hisseleri, şirketin ikinci çeyrek kazanç tahmininin Wall Street tahminlerinin altında kalması ve ilk çeyrekte beklenenden daha iyi bir performans sergilemesini gölgelemesi nedeniyle %5,5 düştü.

Perakendecinin tahminleri önümüzdeki çeyrekte potansiyel bir düşüşe işaret ederek yatırımcıların endişelerine yol açtı ve hisse senedini aşağı çekti.

Bath & Body Works, 4 Mayıs 2024’te sona eren ilk çeyrek için 0,33 dolarlık analist konsensüsünü aşarak 0,38 dolarlık hisse başına kazanç (EPS) bildirdi. Gelir de beklentileri biraz aşarak 1,37 milyar dolar tahminine karşılık 1,38 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Buna rağmen gelir, geçen yılın aynı döneminde bildirilen 1,396 milyar dolara kıyasla %0,9 oranında azaldı.

CEO Gina Boswell şirketin yıla başlangıcından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başarılı ürün lansmanları ve müşteri katılımı çabalarının altını çizdi. Boswell ayrıca, şirketin stratejik girişimlerine olan güvenini yansıtan, tüm yıl için daraltılmış ve yükseltilmiş orta nokta tahminlerine de dikkat çekti.

Bath & Body Works ileriye dönük olarak temkinli bir görünüm sundu. Şirket, 2024’ün ikinci çeyreği için EPS’nin 0,31 ila 0,36 dolar arasında olmasını bekliyor ki bu da analist tahmini olan 0,39 doların altında.

İkinci çeyrek için öngörülen net satışlar da bir önceki yılın 1,559 milyar dolarına kıyasla %2’ye varan potansiyel bir düşüş gösteriyor.

Şirket, 2024 mali yılının tamamı için net satışların 2023 mali yılında bildirilen 7,429 milyar $’a kıyasla %2,5 düşüş ile sabit arasında değişmesini bekliyor.

Yıl için güncellenmiş EPS beklentisi, önceki yılki 3,84 $ ve 3,27 $’lık düzeltilmiş EPS’ye kıyasla 3,05 $ ile 3,35 $ arasında belirlenmiştir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu