Ekonomi

Bank of America Nvidia Fiyat Hedefini 1.500 Dolara Yükseltti, Hisse Başına Kazancın İki Yıl İçinde 50 Doları Aşacağını Tahmin Ediyor

NVIDIA (NASDAQ:NVDA) fiyat hedefi Pazartesi günü Bank of America tarafından 1.320 dolardan 1.500 dolara yükseltildi ve banka yarı iletken şirketin hisselerinin satın alınmasını tavsiye etmeye devam etti.

Bank of America, hafta sonu Tayvan’da düzenlenen yıllık bilgisayar fuarı Computex’in başlamasından önce İcra Kurulu Başkanı’nın yaptığı sunumun ardından Nvidia’yı tercih ettiği şirket olarak seçti.

Bank of America, yeni GB200 NVL2 platformunun ve MGX modüler referans tasarım platformunun tanıtımına vurgu yaparak, “Önemli ürün lansmanları NVDA’nın yapay zeka alanındaki lider konumunu daha da güçlendiriyor” dedi.

“En önemlisi, NVDA 2026 gibi kısa bir süre içinde büyük ölçekli bulut hizmeti sağlayıcıları için milyonlarca GPU’dan oluşan kümeler planlıyor ve bu da satılan birim sayısında önemli bir artış potansiyeli yaratıyor” diye devam ettiler.

Yatırım bankası ayrıca NVDA’nın daha küçük NVL2 ve modüler MGX platformlarıyla ana akım işletmeler ve kuruluşlar için yapay zeka uygulamalarını hedeflediğini belirtti. Bank of America, Nvidia’nın net uzun vadeli ürün stratejisini ve ürün tekliflerinin geniş yelpazesini şirketin büyümesi için birincil faktörler olarak görüyor.

Bank of America, “NVDA’nın komple sistem tasarımının yapay zeka hızlandırma cihazlarında pazar payının %80’inden fazlasını koruyacağını ve veri ağında (Ethernet anahtarının bir yıl içinde birkaç milyar dolarlık satışa ulaşması bekleniyor) büyüme görmeye devam edeceğini düşünüyoruz” dedi. “Blackwell teknolojisinin daha hızlı benimsenme olasılığıyla (ana akım yapay zekanın daha geniş kullanımına yol açarak), hisse başına kazancın önümüzdeki iki yıl içinde 50 doları aşma potansiyelini öngörüyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu