Ekonomi

ASO Başkanı Ardıç, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, seçimlerin ardından ekonomi başta olmak üzere Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracak reformlara ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Ardıç yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin ülke ve siyasi partiler için hayırlı olmasını diledi.

Seyit Ardıç, “Milletimizin iradesiyle şekillenen yeni Meclis’in ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Seçimin huzur içinde, demokrasiye yakışır, huzurlu ve güvenli koşullarda yapılması en büyük sevincimiz oldu. . “Öyle düşünmüyorum. Çünkü demokrasi bir uzlaşma rejimidir. Bu seçimlerde ittifaklar yoluyla uzlaşma kültürü açısından çok değerli kazanımlar elde edilecektir. Bu Meclis’in uzlaşma konusunda başarılı çalışmalar yapacağına inancım tamdır.” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin tamamlanmasıyla sürecin sona ereceğini belirten Ardıç, şunları kaydetti:

“Seçimin bitmesiyle birlikte gerilimleri ve kutuplaşmayı bir kenara bırakıp ülkenin geleceğine odaklanmamız gerekiyor. Bundan sonra ekonomi başta olmak üzere Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracak reformlara odaklanmamız gerekiyor. Hızlı” yatırım ve üretim ortamını iyileştirecek yapısal reformların hayata geçirilmesi, yeni yasama ve yürütme döneminde aziz milletimizin memnuniyet ve refahını sağlayacaktır. gelişmiş ve nitelikli eğitimin, hızlı ve aktif bir adalet sisteminin olduğu, katma değeri yüksek olan evrensel hukuk kurallarının işlediği bir yer.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu