Haber

Adıyaman’da Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi

Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı dolayısıyla Adıyaman Valisi Osman Varol’un ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi.

Adıyaman Rabat Otel’de düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonuna devlet yetkililerinin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve kanaat önderleri katıldı. Resepsiyona katılanları kapıda Vali Osman Varol karşıladı.

Resepsiyonda misafirlerle tek tek ilgilenen Vali Varol, Cumhuriyet Bayramı mesajında ​​şunları söyledi: “Bugün büyük bir ruh ve anlayışla inşa ettiğimiz Cumhuriyetimizin heyecanını, coşkusunu ve 100. yılını kutluyoruz. Millet olarak bağımsızlığımız ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan İstiklal Harbimizden sonra medeniyetimizdir.” Şan, gurur ve destanlarla dolu tarihimizden aldığımız kararlılık, yürek ve haysiyetle, aziz milletimizle birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılına yürümenin büyük gururunu yüreğimizde hissediyoruz. Milletin kararlılığı ve kararlılığı dışında hiçbir sermaye olmadan kurulan Türkiye Cumhuriyeti 100. yılındadır. ekonomi Sağlıktan eğitime, ulaşımdan tarıma, sanayiye kadar birçok alanda atılım ve kalkınma hamleleri, ilkeli ve vizyoner dış politikasıyla tüm dünyada saygı duyulan büyük ve güçlü bir ülke haline geldi. Bugün Türkiye Cumhuriyeti, bir yandan köklerine daha sıkı tutunan, diğer yandan daha çok göklere yükselen, kendi bedeniyle birlikte inancın, barışın ve barışın adı olan bir devlettir. geniş bir alanda umut ediyorum.

Bu bağlamda 2023, 2053 ve 2071 hedefleri bizim için çizilen ufuklardır. Bu hedeflere ulaşmak için bir an bile tereddüt etmeyeceğiz. Sadece ülkemizin değil, bize dua eden tüm mazlumların bu hedeflerin gerçekleşmesine ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu büyük uyanış ortamında Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaşıyoruz. Bu vesileyle, daha güçlü, daha demokratik, daha müreffeh bir Türkiye hedefine birlikte emin adımlarla yürürken, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 100.yılında Türk Yüzyılının. “Hemşehrilerimin ve Adıyamanlı tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu