Ekonomi

ABD Pazar Öncesi: AT&T, Coca-Cola ve Meta Platformları kazanç raporları

Investing.com – Yatırımcılar Fed’in Çarşamba günü açıklama yapmasını bekliyor. faiz oranı kararıHisse senetleri, biz beklerken hızla yükselen kurumsal faydalar arasında yükseldi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması art arda 12. gün kar elde etti. Vadeli işlem yatırımcıları, Fed’inYarın oranların bir çeyrek puan daha artmasını bekliyor, ancak analistler ipuçları için Fed’in sonraki adımlarını dört gözle bekliyorlar. Jerome PowellBasın toplantısında söylediklerini dinleyecek.

Piyasalar, bu sonbaharda başka bir faiz artırımı olup olmayacağı veya bunun son hamle olup olmayacağı konusunda bölünmüş durumda.

Teknoloji hisseleri ile birlikte Fed’in faiz artırımının bu yılın sonuna yaklaştığı görüşü Nasdak %34 arttı. Büyük teknoloji şirketleri bilançolarını açıklamaya devam ettikçe, yatırımcılar işletmelerin ve tüketicilerin teknoloji harcamalarının durumunu ve dijital reklamcılıkta herhangi bir toparlanma belirtisini öğrenecekler.

Meta Platformlar Çarşamba günü rapor verecek ve analistler, sosyal medya firmasının ilk haftasında 100 milyon kullanıcı toplayan Threads platformu hakkında daha fazla şey duymak istiyor.

Perşembe günü, yatırımcılar ikinci çeyreğin gayri safi yurtiçi hasılasının ilk okumasını alacaklar, ardından Cuma günü tüketici harcamaları endeksi şeklindeki nihai enflasyon raporunu alacaklar. Analistler, fiyatların düştüğüne dair onay arıyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. AT&T faydaları raporu

telekomünikasyon devi AT&T A.Ş.Abonelerle ilgili güncellemelerin yanı sıra, 30 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 60 sent kazanç bildirmesi bekleniyor.

2. Coca-Cola kar raporu

içecek devi Coca Cola11.7 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 72 sentlik faydaları paylaşabilir.

3. Meta Platformlar fayda raporu

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta PlatformlarGelir beklentileri, hisse başına 2,91 dolar ve 31,1 milyar dolar gelir.

babadag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu