Haber

ABD Askeri Kasten Kuzey Kore’ye Geçiyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, Güney Kore’den Kuzey Kore’ye geçerken gözaltına alınan ABD askeriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Sınırı kasten kendi isteğiyle geçtiği açıktır” dedi. söz konusu.

ABD Dışişleri Bakanlığı, gözaltına alınan ABD askerinin Güney Kore’den Kuzey Kore’ye geçişine ilişkin açıklama yaptı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller düzenlediği basın toplantısında, Dışişleri Bakanlığı’nın Savunma Bakanlığı ile temas halinde olduğunu ve askerin “bilerek ve izinsiz olarak” Kuzey Kore’ye geçtiğini belirtti. Miller, konuyla ilgili olarak Kuzey Kore ile temaslarının olmadığını, sadece Güney Kore ile temas halinde olduklarını belirtti.

ABD askerinin Kuzey Kore’ye sığınıp sığınmadığı sorusuna yanıt veren Miller, “Az önce söylediğim gibi, sınırı kasten kendi iradesiyle geçtiği açıktır” diyen Miller, soruşturmanın sonuçsuz kalacağını açıkladı. olayda devam ediliyor.

Adı Travis King olarak belirtilen askerin disiplin sorunları nedeniyle ABD’ye geri gönderilme sürecinde olduğu ve sivil olduğu birçok haber kaynağında yer aldı. – WASHINGTON

ercisajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu